Gorila? Spôsob, ako sa ESET chce zbaviť „penťáka“ Beblavého

Autor: Zoran Palinský | 20.10.2019 o 10:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1514x

Zabije ESET Pentu alebo Penta ESET? Nie, nebojte sa, nikto nikoho nezabije, napokon to uhrajú na dohodu, ale jedna mŕtvolka (politická samozrejme) sa objaví. Mirko Beblavý. I keď ten sliz .... ešte je skoro nad ním zlomiť palicu.

Ak sme boli donedávna svedkami bratského súzvuku PS/Spolu (Penta) a Za ľudí (ESET), tak v poslednom čase vidíme doslova bratovražedný boj. Kto z koho. Kým na scénu vychádzali projekty ESETu a Penty, museli sa navzájom podporovať. Teraz, keď sa blížia voľby, sa musia „požrať“, pretože si konkurujú. Logika.

Ako prvý začal PS/Spolu s Pentou  a Za ľudí s ESETom spájať Ľ. Blaha. Potvrdzuje to aj obsahová náplň článkov v prospech a proti PS/Spolu a Za ľudí v SME a DenníkuN. Kto o kom a ako píše. Vsjo jásno. Netreba sa tomu venovať viac. Napojenie ESETu na CIA uvádza správa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie. A teraz k veci.

Keď s veľkou slávou nastúpil v júni tohto roka na politickú scénu projekt PS/Spolu, okamžite zaznamenal (podľa mňa nafúknuté, ale budiž) približne 15% preferencie (http://preferencie.teraz.sk/Strana/PS-Spolu/1570658400).

Projekt Za ľudí (ľudovo premenovaný na Žaludi) od sa svojho počiatku tackal na hranici 5% (http://preferencie.teraz.sk/Strana/Za+%C4%BEud%C3%AD/1565128800). No nič moc. Na jeho čele je stále A. Kiska. Ten Kiska, ktorý mal problémy s daňami a kšeftami s pozemkami a kto vie s čím ešte už ako úradujúci prezident. Dobrý matroš, využiteľný (s perspektívou, že keď sa stane nepotrebný, tak miestenku už má). Len tie preferencie...

A tak sa na strane ESETu vynorila otázka, ako ďalej? Nuž typicky americky. Škandály. Postupne sa objavili informácie o Štefunkovom napojení na pochybné eurofondové projekty (https://www.aktuality.sk/clanok/653229/chcu-znicit-korupciu-firma-ich-sefa-stefunka-lieta-v-podozrivom-tendri/), Trubanove video s už legendárnou hláškou o 5 gramoch bieleho (napr. https://www.youtube.com/watch?v=e0P9WYnojpg). Obom to „vykrútilo“ krk. Truban si myslí, že sa ešte zachráni, ale je to už len o tom topiacom a slamke. Z troch lídrov „novej“ pravice ostal už iba „nový politik“ M. Beblavý. Čo s ním? „Nový“ Mirko je vytrénovaný anabázou v starej SDKÚ. A to bola iná chasa. Naňho sa musí inak.

Najprv to skúsili cez privatizáciu PALMY jeho otcom (napr. https://dennikn.sk/minuta/687848/). To bolo také nemastné-neslané. Tak sa naňho vytiahol ťažší kaliber. Gorila. Tá je o drancovaní existujúceho národného majetku, o privatizácii. Stále citlivá téma. V kombinácii s korupciou (pardon, províziami) výbušná. A „nový“ Mirko bol vtedy čo? „Nový“ Mirko bol vtedy štátny tajomník na ministerstve hospodárstva ako nominant SDKÚ(!) do ktorej neskôr aj vstúpil. No fuj!

A tak sa na verejnosť dostala nahrávka Gorily. V plnom znení. Či je to pravá verzia, light verzia alebo účelový variant sa asi nedozvieme, ale ako placačka na zabitie dvoch múch jednou ranou vhodné. ESET sa zbaví Beblavého a ako pravicový a nový variant ostane už len Kiska. Bonusom je, že sa to dá použiť proti Ficovi. Pár kúpených novinárov to bude dookola zdôrazňovať a liberálne teľce to po nich budú opakovať. Sto krát opakované klamstvo .... Parádne skombinované tak, že ESET nebude musieť smerom k Ficovi ani pohnúť prstom, pretože odklon od Beblavého k Ficovi budú zabezpečovať novinári Penty. Júúúúj, perpetuum mobile!

V trestnom konaní je Gorila nepoužiteľná. Jej vyhotovenie a získanie určite neboli lacné, tak aspoň jej realizácia by mala priniesť nejaký úžitok. Sumy, o ktorých sa hovorí, sú horibilné. Takže tí, čo ju kúpili, určite budú chcieť svoju investíciu zúročiť. A čo sa úrokov týka, tak v tom je Kiska ako doma.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.


Už ste čítali?